Профспілка студентів – організація, покликана захищати і відстоювати інтереси студентів нашого Університету.
Більш того, в наш студентський профком будь-який студент Університету може звернутися зі своєю проблемою, тут його вислухають і постараються допомогти.

Первинна профспілкова організація студентів (ППОС) діє на підставі Статуту профспілки працівників освіти і науки України та Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”.
Метою діяльності профспілки працівників освіти та науки України в цілому і профспілкового комітету ППОС ХНУГХ імені О.М. Бекетова  є представництво й захист трудових, соціально- економічних прав та інтересів членів нашої профспілки.
Профком студентів – одна велика і дружна сім’я. До нас приходять першокурсники, які хочуть чогось досягти в житті, а виходять зі стін університету хлопці, які не тільки в теорії, а й на практиці вміють працювати з людьми, організувати будь-які роботи, бути кращими в будь-якій справі. Вони завжди з теплом згадують роки, які провели у веселій профкомівської сім’ї.

Традиційно профком проводить презентацію своєї роботи на посвяченні в студенти, приймаючи першокурсників в члени Профспілки. Потім всі разом ми йдемо на площу, щоб представити там найкращий ВНЗ України – Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова.
Перший прийом в профком проходить після конференції. Хлопці, яких обрали на керівні посади проходять церемонію посвяти в профкомовці))
Ну а через 5 років навчання тих студентів, які активно працювали в Профспілці, обов’язково нагороджують на найголовнішому університетському випускному.

Член Профспілки отримує:

• захист твоїх прав і представництво інтересів у відносинах з адміністрацією ВНЗ, викладачами, адміністрацією гуртожитків. Голови профбюро та голова профкому підписують рапорту і накази на відрахування, накази про виселення з гуртожитків, призначення практик, іменних стипендій. Тому, якщо ти зіткнувся з проблемами – приходь до нас, ми будемо шукати шляхи їх вирішення.
• соціально-економічну та юридичну допомогу. Якщо ти опинився у важкій життєвій ситуації і тобі потрібна допомога юриста, то кожен член Профспілки може абсолютно безкоштовно отримати юридичну консультацію. Студенти, які потрапили в скрутне матеріальне становище, можуть отримати матеріальну допомогу від профкому студентів.
• пільгове оздоровлення та відпочинок. Профком організовує літній і зимовий оздоровлення на море і в Карпатах за пільговою вартістю для членів Профспілки.
• можливість весело провести час. Профком організовує безліч цікавих конкурсів, фестивалів, концертів, спортивних та інтелектуальних турнірів і змагань. Ти можеш взяти участь у вечірках, які спеціально проводяться тільки для студентів нашого Універу.
• можливість працевлаштуватися. При профкомі працює молодіжний центр зайнятості, який надає вакансії, як з вільним графіком для тимчасового роботи, так і вакансії для випускників з постійним офіційним працевлаштуванням.
• можливість стати лідером студентської спільноти. Профспілкові лідери – це люди, які керують усією профспілковою роботою в Універі. Це такі ж студенти, як і ти, які можуть проявити свої організаторські здібності та лідерські якості.
Студент, який є членом Профспілки, завжди проживає свої студентські роки весело, яскраво і незабутньо. І завжди залишає частинку свого серця в своєму Університеті

 

Діяльність Студентського сенату полягає в тому, щоб допомогти студентам і аспірантам в їх науковій, професійній та громадській роботі, організовувати дозвілля студентів, сприяти всебічному і гармонійному розвитку студентів.
Основні напрямки:
– захист прав студентів;
– консолідація студентів;
– популяризація студентської науки;
– організація дозвілля;
– організація конференцій, тренінгів семінарів, круглих столів;
– співпраця з органами самоврядування інших ВНЗ Харкова і молодіжними організаціями України та країн СНД.

Студентське самоврядування в тому вигляді, в якому воно сформувалося зараз, це реальна сила, здатна вирішувати багато завдань, оперативно реагувати на виклики часу.
У своїй діяльності органи студентського самоврядування керуються законодавством, статутом вищого навчального закладу та положенням про студентське самоврядування вищого навчального закладу.
Органи студентського самоврядування діють на принципах:
– добровільності, відкритості, колегіальності,
– виборності та звітності органів студентського самоврядування,
– рівності прав студентів на участь у студентському самоврядуванні.
Основними завданнями органів студентського самоврядування є:
– забезпечення і захист прав інтересів студентів;
– сприяння навчальній, науковій та творчій діяльності студентів;
– створення різноманітних студентських гуртків, об’єднань, клубів за інтересами;
– організація співробітництва зі студентами інших вищих навчальних закладів освіти і молодіжними організаціями;
сприяння створення відповідних умов для проживання в гуртожитках та відпочинку студентів;
– забезпечення інформаційної, правової, психологічної та іншої допомоги студентам.

02 2

Сенат

 

Студентський сенат ХНУГХ імені Олексія Миколайовича Бекетова продовжує проекти, які були засновані 10 років тому:
– екологічні акції;
– день закоханих;
– акція «Від серця до серця»;
– благодійний проект «Твори добро»;
– євровікторіна;
– також беремо участь у всіх університетських заходах.
Ми беремо участь у:
– Дні відкритих дверей,
– реалізації проекту «Академічна доброчесності».
– круглому столі з питань студентського самоврядування, який відбувся з ініціативи управління у справах сім’ї та молоді
Харківської міської ради в Медіа-центрі «Час»
– в проекті «Покоління без кордонів»
– конкурсі Міс Університет,
– Міжнародному марафоні 2016,
– також беремо участь як в міських конференціях,
– так і у всеукраїнських.
Життя не стоїть на місці, все змінюється: змінюється молодь змінюються пріоритети і цілі, які вони переслідують. І сьогодення вимагає від нас постійного руху вперед. Для цього ми намагаємося проаналізувати виконану роботу, зробити висновки, намітити плани.
Завдяки існуванню студентського самоврядування в університеті можна вирішувати проблеми у взаєминах, як між студентами, так і між адміністрацією університету і студентами.
Саме тому, з ініціативи активу студентського Сенату, а саме, Марини Борис, ми провели анкетування серед студентів, яке підтвердило те, що студентський Сенат грає важливу роль в житті студентів, а також це анкетування виявило проблеми, над якими ми і працюємо: це стосується і поліпшення роботи, підвищення активності студентської ради гуртожитків. Ми внесли свої пропозиції в розробку нового положення про студентські гуртожитки.
Нам було приємно що студенти в анкетах пропонували і свої ідеї і шляхи вирішення проблем. Хочу озвучити цитату з анкети:
«Стан студентства по більшою мірою залежить від ініціативи та зацікавленості кожного з нас. Будь-яка зміна прокладає шлях до інших більш глобальним змінам. Таким чином, орієнтуючи роботу студентського сенату в першу чергу на «пробудження» активності студента, зацікавленості до життя університету в особі самоврядування, ми значно наблизимося до масштабної мети поліпшення комфортності в студентському середовищі нашого університету. Цей аспект в свою чергу повинен поліпшити рівень освіти і грамотності студентів, тим самим наближаючи процес навчання до омріяного ідеалу. »
Ця цитата наштовхнула нас на думку про те, що потрібно заснувати нові конкурси та свята, наприклад такі як, «День відмінника і активіста». А також підтримати студентські ініціативи.
Саме, тому, нами було прийнято рішення сприяти розвитку проектів Бізнес-планів і виділити початковий капітал для реалізації, тобто бути спонсорами.
Планування над роботою збіглося з розробкою концепції розвитку Університету. Тому ми розробляємо план роботи студентського самоврядування, який буде сприяти розвитку самоврядування. Співпраця з адміністрацією і ректоратом дозволить нам вирішити всі проблеми для поліпшення якості освіти студентів, поліпшити побутові умови і умови для творчої реалізації.
Як сказав Нікколо Макіавеллі:
«Не в наших силах змінити напрям вітру, але ми можемо змінити становище вітрила»
Тому ми не будемо здаватися, будемо йти тільки вперед!

 

image001

image003

image005

image007

image009

image011

image013

image017

image019

image021

image024

image023

image026

image015

image027

image029

image031

image033