02 Сер 2023

Експерти та провідні дослідники міської логістики взяли участь у Літній школі «Міська логістика: сьогодення та майбутнє»!

Нещодавно завершилася яскрава подія – Літня школа «Міська логістика: сьогодення та майбутнє», яка була організована кафедрою транспортних систем і логістики Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова в рамках проєкту EІT Urban Mobility. Захід зібрав поважних спікерів із провідних українських компаній – ПроМобільність та Нова Пошта, а також іспанської компанії CARNET (Барселона), які поділилися своїм досвідом та думками про міську логістику.

Разом з Юрієм Трембачем – аналітиком даних, експертом прогресивної компанії ПроМобільність, ми обговорили використання Big Data для оптимізації процесів міської логістики, дізнались які інструменти та можливості існують для отримання даних з порталу TomTom та як ці дані можна застосовувати для обґрунтування ініціатив та рішень міської логістики.

«Інновації – це не гаджети, а спосіб мислення», «Нова Пошта не має проблем, є виклики» – такі тези у відповідях R&D директора Євгенія Хоменка на запитання слухачів Школи формували впевненість, якої сьогодні подекуди не вистачає. Інновації для найкращого сервісу міської доставки, в межах цієї теми представлено аналіз інфраструктури міської доставки з точки зору різних стейкхолдерів, розглянуті питання впливу діджиталізації та інновацій на операційні аспекти роботи терміналів, дистрибуцію посилок та особливості організації роботи кур’єрів, потенціал дронів у міських умовах для ефективних та сталих послуг доставки.

Цікава лекція Неус Матаморос Лопез, менеджера інноваційних проєктів у CARNET – дослідницькому хабі мобільності майбутнього, надала учасникам можливість більш детально ознайомитися з успішними кейсами запровадження зон з низьким рівнем викидів та дізнатися про поточний проєкт, що пропонує автономну систему доставки, яка складається з автономного транспортного засобу ONA, автономного пристрою доставки та віддаленого центру управління для здійснення зв’язку.

Також, своїм цінним досвідом з учасниками Літньої школи поділилися такі дослідники як:

Рассел Томпсон, професор кафедри інфраструктури, факультету інженерії та інформаційних технологій Університету Мельбурна, який виступив із змістовною лекцією на тему «Міська логістика – концепції та майбутні напрямки розвитку». У ході лекції було представлено кейс логістичної інфраструктури міста Мельбурна, Австралія,  з акцентом на виявлення ознак відсутності сталості, системних підходів до міської логістики,

Антоніо Комі, професор кафедри інженерії підприємств римського Університету Тор Вергата (Італія), який під час своєї лекції «Дослідження впливу заходів міської логістики на економіку міста» поділився досвідом досліджень та імплементації ініціатив міської логістики в м. Рим, Італія

Олександр Россолов, наш колега, який сьогодні працює в дослідницькій групі DAVeMoS BOKU (Відень, Австрія) ознайомив студентів літньої школи з результатами власних досліджень логістики останньої милі, які проводились у м. Харків, Україна.

Висловлюємо щиру подяку запрошеним спікерам , які надали учасникам Літньої школи корисні знання та надихаючий досвід!