05 Січ 2024

Гостьова лекція професора Антоніо Комі «Успішні заходи міської логістики в Європі. Використання залізниці та трамваїв під час перевезення вантажів у містах: сценарії та застосування»

У рамках освітньої компоненти «Політика стійкого міського транспорту в Європі», що викладається для здобувачів освіти освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр спеціальності «Транспортні технології», 13 та 15 грудня 2023 р. відбулися лекції на тему «Успішні заходи міської логістики в Європі. Використання залізниці та трамваїв під час перевезення вантажів у містах: сценарії та застосування» професора Антоніо Комі та наукового співробітника Олесі Грекової з Університету Тор Вергата (м. Рим, Італія).

Задіяти трамваї та міську залізницю для перевезення вантажів у містах здається складним і амбіційним. Завдяки професору Антоніо Комі українські студенти наразі обізнані у цих можливостях, перевагах та недоліках використання. В рамках проведених лекційних занять обгрунтовано актуальність ініціативи щодо використання екологічно чистих транспортних засобів. Перспективи її розвитку підтверджено результатами проведеного опитуванням та моделюванням попиту на залізницю для організації містких вантажних перевезень у м. Рим. Цікаво було почути про існуючі практики використання трамваїв і залізниці для перевезення вантажів в містах Європи: Дрездені, Цюріху, Відні, Амстердамі, Берліні тощо.

Організація гостьових лекцій стала можлива завдяки проєкту Erasmus+ Jean Monnet Module «Sustainable Urban Transport Policy in Europe», що реалізується кафедрою транспортних систем та логістики.

 

ВІДЕО ЗАХОДУ