22 Січ 2023

Проєкти Jean Monnet для технічних спеціальностей: виклики та перспективи

18 січня 2023 року кафедрою транспортних систем і логістики Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова проведена он-лайн зустріч «Проєкти Jean Monnet для технічних спеціальностей: виклики та перспективи» за підтримки Національного Еразмус + офісу в Україні. Партнери заходу: Харківська міська рада, ТОВ «ВІАСИСТЕМПРО», Навчально-науковий центр «Європейські студії для технічних університетів» Національного університету «Львівська політехніка», Сумський національний аграрний університет.

Захід відвідало понад 60 учасників із 11 міст України (Харків, Київ, Львів, Суми, Одеса, Луцьк, Запоріжжя, Рівне, Житомир, Тернопіль, Черкаси): науковці, викладачі, аспіранти, студенти, представники бізнесу та громадських організацій.

З привітальним словом до учасників звернулись:

– Марія Осінська, директор міжнародного відділу ХНУМГ ім. О.М. Бекетова;
– Ігор Білецький, директор навчально-наукового інституту Енергетичної, інформаційної та транспортної інфраструктури ХНУМГ ім. О.М. Бекетова;
– Євген Куш, завідувач кафедри транспортних систем і логістики ХНУМГ ім. О.М. Бекетова;
– Петро Крайник, проєктний менеджер за напрямом Жан Моне Національний офіс Erasmus+ в Україні.

Марія Ольхова, доцент кафедри транспортних систем і логістики ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, координаторка проекту, у своїй презентації надала детальну характеристику проєкту «Політика стійкого міського транспорту у Європі».

Дмитро Беспалов, директор компанії «Про мобільність» та експерт з розвитку стійкого транспорту у містах, наголосив на важливості, актуальності тематики проєкту та його реалізації. Дмитро зазначив, що наявність спеціалістів на ринку праці України, що мають досвід участі у європейських проєктах щодо транспортного планування сприятиме відбудові України. Знаючи інструменти транспортного моделювання, студенти мають шанс буди конкурентоздатним на світовому ринку – наголосив Дмитро.
Промова Дмитра Беспалова викликала жваву дискусію у учасників заходу щодо важливості та вагомості надання знань про політику стійкого міського транспорту у Європі.

Друга частина заходу була присвячена обміну досвідом щодо реалізації та впровадження проєктів Жан Моне Модуль. Своїм потужним досвідом поділились:

– Олена Мельник, керівник проєктного сектору Сумського національного аграрного університету,

– Ярина Турчин, директор Інституту гуманітарних і соціальних наук, професор кафедри політології та міжнародних відносин НУ «Львівська політехніка»,

– Наталія Гайванович, доцент кафедри маркетингу і логістики, академічний координатор проєкту Jean Monnet кафедра, ННЦ «Європейські студії для технічних університетів» НУ «Львівська політехніка».

В кінці заходу учасники отримали вичерпні консультації з питань подачі заявок та поширення результатів проєктів.

В результаті відвіданого заходу, учасники отримали знання щодо планів реалізації проєкту Жан Моне Модуль «Політика стійкого міського транспорту у Європі», дізналися про можливості проєктів Жан Моне для технічних спеціальностей.