11 Жов 2021

Основні результати проєкту Erasmus+/KA 2 Магістерська програма «Розумний транспорт і логістика для міст» (SmaLog) представлені на фінальній конференці

Фінальна Конференція в рамках проєкту SmaLog відбулась в Харківському національному університеті міського господарства ім. О. М. Бекетова 5 – 6 жовтня 2021 р.

Захід був спрямований на розповсюдження інформації щодо отриманих результатів проєкту. Кожен університет з України та Грузії представив переваги та інновації отримані від провадження проєкту.

За дорученням ректора Володимира Бабаєва учасників та гостей конференції привітала проректорка з наукової роботи Марія Сухонос. Вона відзначила, що впровадження проєкту має значний вплив на інституційному, професійному, індивідуальному рівнях та програму інтернаціоналізації університету. Пані Марія подякувала партнерству, координатору проєкту проф. Антоніо Комі (Університет Тор Вергата, Італія), представникам Еразмус+ офісу України, за плідну співпрацю, за розвиток вищої освіти, університетів, професійного росту викладачів, підтримку та розвиток студентів.

 

 

На зустрічі були присутні офіцерка проєкту від Європейської виконавчої агенції з питань освіти та культури (EACEA) Dr. Belen Enciso. Вона привітала команду з досягненнями та отриманими результатами. Dr. Belen Enciso побажала успішного завершення проекту. Координатори Еразмус+ офісів України та Грузії Світлана Шитікова та Lika Glonti побажали подальшого впровадження результатів, обміну досвідом, передовими практиками та продовження співпраці. Вона зазначили, що пишаються проєктом SmaLog, запропонували поширювати передовий досвід та ставати сильнішими разом із ЄС.

 

 

Нові тенденції, інноваційні рішення, напрямки наукових досліджень щодо розумного транспорту та логістики в містах, були представлені європейськими партнерами з університетів Італії та Німеччини.

 

 

 

Професор Олександр Сладковський представив основні умови співпраці з Сілезьким технологічним університетом (Польща) для впровадження програми подвійного диплому.

 

 

До конференції під’єднались викладачі та студенти, що отримали провідний досвід під час стажування в європейських університетах партнерах. Про набудий досвід від кафедри Транспортних систем і логістики розповів доц. Олександр Россолов, він відзначив, що така діяльність дала можливість розширити дослідницьку мережу за рахунок співпраці у спільних публікаціях (Web of Science, Scopus), брати участь у нових наукових, освітніх міжнародних проєктах (Fulbright Visiting Scholar 2019-2020), співпрацювати з представниками транспортної галузі на міському, регіональному та міжнародному рівнях («Розробка Плану сталої міської мобільності для міста Харкова» (GIZ, Dornier Consulting International GmbH)). Викладачі подякували проєкту SmaLog та європейським партнерам за можливість реалізації професійного та наукового потенціалу. Студенти та випускники науково-освітньої програми «Розумний транспорт та логістика для міст» університетів України та Грузії зауважили, що отримані навички дають можливість бути більш к конкурентоздатними та успішно працювати на ринку праці. Вони висловили величезну подяку своїм викладачам, особливо професорам з європейських університетів партнерів та усій команді SmaLog.

Під кінець зустрічі всі учасники та гості конференції взяли участь у дискусії «Майбутнє SmaLog. Як освіта може підтримувати інновації та задовольнити вимоги та потреби міст?». Особливо цікавою була думка представників транспортної галузі, роботодавців та представників міської влади України та Грузії. Вони зазначили, що наразі вкрай необхідні фахівці зі знанням нових тенденцій, підходів, програмного забезпечення та висловили подяку за підготовку якісних спеціалістів.

6 жовтня директор Навчально-наукового інституту енергетичної, інформаційної та транспортної інфраструктури Ігор Білецький привітав усіх учасників та подякував за реалізацію проєкту та виконану роботу.

 

 

Він зазначив, що отримані результати у сфері транспортної логістики є дуже важливими для розвитку міста, особливо для міста Харкова, адже в останні роки місто стрімко розвивається. «Якщо випускники університету не відповідатимуть викликам міста, то і вони, і університет втратять свою конкурентоздатність. Тому такий потужний досвід нам вкрай необхідний» – зазначив Ігор Білецький. Він представив структуру Навчально-наукового інституту, наголосивши на тому, що інститут створено за інфраструктурним принципом з метою реалізації сучасних викликів міста. Учасники конференції були запрошені ознайомитись з існуючими лабораторіями інституту.

 

Представники кафедри Транспортних систем і логістики доц. Ірина Ткаченко, доц. Олексій Прасоленко, доц. Денис Копитков та ст. викладач Ігор Бугайов представили потенціал науково-дослідного центру.

 

 

Кафедра Транспортних систем і логістики щиро вдячна всім, хто допомагав в організації конференції, всім учасникам і гостям за підтримку, дружню атмосферу та плідну співпрацю.

 

 

Закінчення проєкту SmaLog – це початок нового досвіду, співпраці, наукових досліджень та нових можливостей.